top of page

Mida teha asjadega, mida sa enam ei vaja?

Updated: Mar 25, 2021


Võib-olla tunned, et ei tea, mida teha asjadega, mille oled lõpuks otsustanud enda elust eemaldada, kuid mida ära visata oleks patt. Sellises olukorras mõtle: taaskasutus on õige suund, mis säästab eelkõige meie planeeti! Second hand kogub aina rohkem populaarsust paljude toodete seas (riided, kodumasinad, väikeelektroonika, mööbel jne) ka väikeses Eestis.


Sinu tervete riiete ja muude korralike kasutuskõlblike esemete üle on hea meel kindlasti paljudel inimestel, kes on otsustanud keskkonnale rohkem tähelepanu pöörata ning on seega oma tee leidnud taaskasutuskeskustesse ja teise ringi asjade poodidesse.


Kui kripeldama jääb aga tunne, et oled asjade alla palju oma raskelt teenitud raha pannud ja kui nüüd need esmed ära annad, oled justkui kogu selle raha “tuulde lasknud”, siis võid asjad lihtsalt ära andmise asemel hoopis müüki panna. Selleks on väga lihtsaid online võimalusi, kuid internetis müües pead natuke vaeva nägema, et müüdavast kraamist ahvatlevad pildid teha ning need siis koos korraliku müügitekstiga valitud müügiportaali üles riputada.


Enamiku riideid või muid kasutatud esemeid vastu võtvate firmade põhieesmärk on aga tegeleda heategevusega, mis tähendab, et sinu “vanade” asjade eest on tänulikud paljud abivajajad nii Eestis kui välismaal. Selliste organisatsioonide vastuvõtupunktidesse saad viia asju hulgi.


Siin on mõned näited, kuhu saab Eestis taaskasutusse minevaid esemeid viia või kuhu neid müüki panna:

Keskused, kuhu saab ise viia terveid riideid, mööblit, raamatuid jne, asuvad Tallinnas, Tartus, Pärnus, Võrus, Jõhvis, Narvas ja Paides. Kasutatud raamatuid saab viia ka Tallinna Solarise ja Kristiine Keskuse Apollo raamatupoe kogumiskastidesse.

Uuskasutuskeskusele saab annetada ka suuri esemeid, mis annetuskastidesse ei mahu ning mille puhul tullakse neile sinu juurde tasuta järele.

  • H&M

Kõikides poodides on olemas kogumiskastid, kuhu saab viia vanu riideid olenemata nende seisukorrast. Iga annetatud kotitäie eest annab H&M sulle ka -10% sooduskupongi, mida saad nende poes kasutada.

Punased ja hallid konteinerid asuvad Tallinnas, Harjumaal, Tartus, Saaremaal, Rakveres, Põlvas, Järva-Jaanis, Paides, Türil ja Viljandis. Sinna võib viia terveid riideid, jalatseid, kodutekstiili, aksessuaare ja mänguasju.

Kasutatud riiete (rohelised) kogumiskonteinerid asuvad Tallinnas, Harjumaal, Läänemaal ja Raplamaal.

Oma kasutatud, kuid korralikke riideid, mööblit, kodutehnikat, mänguasju, raamatuid, kodukaupu ja tööriistu saab viia kõikidesse keti poodidesse Tallinnas, Tartus, Rakveres, Pärnus, Keilas, Viljandis, Kuressaares, Tõrvas, Valgas, Raplas, Põlvas, Jõhvis, Narvas ja Kärdlas.

Pood ja kogumiskeskus asuvad Põhja-Tallinnas, neile saab viia korralikke ja vähekasutatud riideid.

Kasutatud brändirõivaste e-pood. Oma brändiriideid saad Emmyle saata nii Omniva pakiautomaadi kaudu, kui nende enda kogumiskonteinerite kaudu Tallinnas ja Tartus. Saadetud ja Emmy poolt müüdud riiete eest teenid ka raha. Pane tähele, et Emmyle riideid saates pead tasuma ka saatekulu.

Kasutatud riiete e-pood. Vastu võetakse ainult naiste ja laste riideid. Sarnaselt Emmyle saad oma kasutatud riided saata Uptyle ning kui need maha müüakse, teenid sina selle pealt tulu. Riiete saatmine Uptyle on tasuta.

Nii Marketplace ise kui ka Facebooki arvukad ostu-müügi grupid on aina enam populaarsust kogumas - müüa või ära anda võid seinast-seina esemeid, ühekaupa või koos. Kuulutuse postitamine on tasuta.

Algselt tuntud küll kui oksjoniportaal, kuid osta.ee kaudu saad vabalt asju müüa ka tavakorras ehk fikseeritud hinnaga müügina. Portaalis on esimesed 20 müügikuulutust tasuta.


Comments


bottom of page